Argentina - Primera B Metropolitana

20:30  Villa San Carlos Almirante Brown

Argentina - Primera B Nacional

FP  Crucero del Norte 2 - 2 Nueva Chicago
20:30  Villa Dalmine Juventud Unida Gualeguaychu

Argentina - Primera Division

00:00  Aldosivi Colon
FP  Temperley 1 - 0 Patronato de Parana

Australia - FFA Cup

12:00  Devonport City Bentleigh Greens
12:00  Edgeworth Eagles Western Sydney Wanderers FC
12:00  Melbourne Knights Green Gully Cavaliers
12:30  Perth Glory Sydney FC

Brasile - Serie A

FP  Atletico PR 1 - 0 Botafogo RJ

Brasile - Serie B

FP  Atletico GO 2 - 2 Ceara

Cile - Primera:: apertura

FP  Everton CD 1 - 2 Palestino

Danimarca - DBU Pokalen

16:15  NB Bornholm Frem
17:30  Aabyhoej IF Silkeborg
17:30  Birkeroed HIK
17:30  Dalum Holbaek
17:30  KFUM Roskilde B 93
17:30  Kjellerup Odder IGF
17:30  Ledoeje-Smoerum Fodbold AB
17:30  Otterup Hvidovre
17:30  Taarnby FF FC Nordsjaelland
17:30  VSK Aarhus Kolding IF
17:30  Varde Jammerbugt FC

Inghilterra - EFL Trophy:: North: group A

20:00  Bolton Wanderers Everton Academy
20:45  Blackpool Cheltenham Town

Inghilterra - EFL Trophy:: North: group B

20:45  Accrington Stanley Crewe Alexandra
20:45  Chesterfield Wolverhampton Wanderers Academy

Inghilterra - EFL Trophy:: North: group C

20:00  Bury Morecambe
20:45  Bradford City Stoke City Academy

Inghilterra - EFL Trophy:: North: group D

20:45  Fleetwood Town Blackburn Rovers Academy
20:45  Oldham Athletic Carlisle United

Inghilterra - EFL Trophy:: North: group E

20:45  Mansfield Town Doncaster Rovers
20:45  Port Vale Derby County Academy

Inghilterra - EFL Trophy:: North: group G

20:45  Scunthorpe United Middlesbrough Academy
20:45  Shrewsbury Town Cambridge United

Inghilterra - EFL Trophy:: North: group H

20:45  Sheffield United Leicester City Academy
20:45  Walsall Grimsby Town

Inghilterra - EFL Trophy:: South: group A

20:45  Bristol Rovers Reading Academy
20:45  Yeovil Town Portsmouth

Inghilterra - EFL Trophy:: South: group B

20:45  AFC Wimbledon Swansea City Academy
20:45  Plymouth Argyle Newport County

Inghilterra - EFL Trophy:: South: group C

20:45  Oxford United Exeter City

Inghilterra - EFL Trophy:: South: group D

20:45  Coventry City West Ham United Academy
20:45  Northampton Town Wycombe Wanderers

Inghilterra - EFL Trophy:: South: group E

20:45  Charlton Athletic Southampton Academy
20:45  Crawley Town Colchester United

Inghilterra - EFL Trophy:: South: group F

20:30  Peterborough United Norwich City Academy
20:45  Milton Keynes Dons Barnet

Inghilterra - EFL Trophy:: South: group G

20:45  Leyton Orient Stevenage
20:45  Southend United Brighton & Hove Albion Academy

Inghilterra - EFL Trophy:: South: group H

20:30  Gillingham Luton Town
20:45  Millwall West Bromwich Albion Academy

Estonia - Coppa

17:00  Tartu FC Infonet Tallinn

Germania - Regionalliga SÃŒdwest

19:00  FCA Walldorf Saarbruecken
19:00  Hessen Kassel Stuttgarter Kickers
19:00  Kaiserslautern II Hoffenheim II
19:00  Ulm Eintracht Trier
19:00  Wormatia Worms Pirmasens
19:30  Homburg Elversberg
19:30  Kickers Offenbach Noettingen

Germania - Regionalliga West

18:30  Borussia Moenchengladbach II Schalke 04 II
20:15  Sportfreunde Siegen Wattenscheid

Internazionali - Amichevoli

12:00  Egypt Guinea
15:00  Uganda Kenya
16:00  Kyrgyzstan Kazakhstan

Irlanda - Airtricity League

20:45  Cork City Bray Wanderers
21:00  Shamrock Rovers Derry City

Irlanda - FAI Cup

20:45  Crumlin United Dundalk

Paraguay - Division Profesional:: clausura

FP  General Caballero 2 - 1 Sol de America
FP  Luqueno 0 - 4 Deportivo Capiata

Svezia - Superettan

19:00  Trelleborgs FF IK Frej Taeby

Uruguay - Primera División:: apertura

20:30  Fenix Cerro

USA - USL Pro

FP  Seattle Sounders FC II 2 - 1 Portland Timbers II

galles - Premier League

20:45  Bala Town Carmarthen
20:45  Llandudno FC Airbus UK Broughton